هشتگ بوک

منظور از هشتگ چیست

هشتگ که با علامت "#" نشان داده می‌شود، در واقع برچسبی است که برای دسته‌بندی مطالب مرتبط با آن موضوع و البته جلب توجه کاربران دیگر، به کار می‌رود. به بیان ساده‌تر، هشتگ، کلمه یا عبارتی است متشکل از حروف و اعداد که بین آنها هیچ فاصله‌ای وجود ندارد و در ابتدای آن کلمه یا عبارت از نماد # استفاده می‌شود تا امکان شناسایی این موضوع برای سایر کاربران شبکه‌های اجتماعی آسان شود. بهتر است این موضوع را با یک مثال توضیح دهیم؛

به عنوان مثال اگر بخواهیم نام رستوران "X" را در شبکه‌های اجتماعی هشتگ بزنیم، آن را باید به این صورت بنویسیم:

#Restaurant_X

یا اگر قرار باشد به صورت فارسی آن را هشتگ بزنیم، به این ترتیب خواهد بود:

#رستوران_ایکس

در این صورت، وقتی کاربران مختلف در شبکه‌های اجتماعی، روی این هشتگ بزنند، همه مطالب مرتبط با رستوران "X" را یا همه پست‌های دیگری که کاربران در زیر آن، همین هشتگ را زده‌اند، مشاهده خواهند کرد و می‌توانند همه آن مطالب را به صورت یکجا در اختیار داشته باشند.

به عبارت دیگر، وقتی کاربران شبکه‌های اجتماعی، در محتوایی که منتشر می‌کنند، کلمه یا عبارتی را هشتگ می‌زنند، آن کلمه یا عبارت را برای سایر کاربران، "قابل جستجو" و "قابل کشف" می‌کنند.

ضرورت استفاده از هشتگ

استفاده از هشتگ‌ها، ساده‌ترین راه برای سازمان‌دهی و مدیریت محتوای بی‌نهایت اطلاعات موجود در فضای مجازی است. اما علاوه بر اینکه با مدیریت و مرتبط شدن محتواهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، دسترسی به آنها بسیار ساده خواهد بود، همچنین شما می‌توانید از این طریق به افراد بیشتری دست پیدا کنید که علاقه‌مند به محتوای تولید شده توسط شما هستند

بنابراین وقتی کاربران به دنبال موضوعات مشابه محتوای شما می‌گردند، پُست‌ها و مطالب منتشر شده شما را هم می‌بینند. به بیان دیگر، استفاده از هشتگ‌ها، بازدید محتوای شما توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که استفاده از هشتگ امروزه یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی محصولات و خدمات و روشی مناسب برای بازاریابی است. همچنین با افزایش بازدید از مطالب شما، به صورت خودکار، تعداد فالوئرها و دنبال‌کنندگان شما هم بیشتر خواهد شد. به این ترتیب اگر به دنبال گرفتن تبلیغات گران‌قیمت یا دست‌کم گرفتن تبلیغات یا حتی تاثیرگذاری بیشتر و به طور خلاصه به دنبال بیشتر دیده‌شدن در رسانه‌های اجتماعی هستید، باید بدانید که پیش از هر چیز باید ابتدا تعداد فالوئرها و دنبال‌کننده‌های خود را افزایش دهید؛ و این مسیر با وجود هشتگ‌ها به راحتی قابل طی شدن است.

بهتر است مثال دیگری بزنیم. فرض کنید که شما صاحب کافی‌شاپ "z" در تهران هستید و می‌خواهید در اینستاگرام پُست‌هایی را منتشر کنید. ساده‌ترین هشتگ‌هایی که می‌توانید در زیر پست‌های خود بزنید می‌تواند موارد زیر باشند:

#کافی _شاپ
#کافیشاپ_زد
#کافیشاپ_تهران

در این صورت، هرکسی در اینستاگرام بخواهد در صفحه فرد دیگری که از هشتگ‌های مشابه شما استفاده کرده، بر روی یکی از این هشتگ‌ها کلیک کند، پُست‌های اینستاگرام شما را هم می‌بیند و به صفحه شما هدایت می‌شود. به همین سادگی.

البته نکته کوتاهی را باید در اینجا متذکر شویم که جلوتر، توضیحات بیشتری در مورد آن خواهیم داد و آن، اینکه صرفا استفاده از هشتگ باعث افزایش فالوئرهای شما نمی‌شود. شما باید از هشتگ‌های "دقیق"، "جذاب" و "کاربردی" و "به درستی" و "در زمان مناسب" استفاده کنید تا نتیجه مثبت آن را شاهد باشید. به هیچ‌وجه این موضوع را دست‌کم نگیرید، چراکه اگر هشتگ‌های مناسبی را در زمان مناسب استفاده نکنید، حتی ممکن است بازدید صفحه شما کم شود و آسیب ببیند و حتی فالوئرهای خود را از دست بدهید.


اهمیت درست استفاده کردن از هشتگ (کجا، کِی، چرا و چگونه)

هشتگ‌ها نقش بسیار مثبتی را در رسانه‌های اجتماعی بازی می‌کنند؛ اما همانطور که پیشتر هم گفته شد، اگر به درستی از هشتگ‌ها استفاده نکنید، نه تنها اثر مثبتی ندارد، بلکه ممکن است تاثیرات منفی آن هم دامنگیرتان شود. به طور خلاصه شما باید بدانید که در کجا، در چه زمانی، چرا و چگونه از هشتگ استفاده کنید. اگر بتوانید به این سوالات پاسخ دهید و بتوانید به درستی تز هشتگ استفاده کنید یا اینکه هشتگ زدن شبکه‌های اجتماعی خود را به افرادی بسپارید که از پسِ این کار برمی‌آیند، آن زمان است که بازی عوض می‌شود و به طرز چشمگیری، حضور شما در فضای مجازی به شکل مثبت تغییر می‌کند.

به عنوان مثال، صرفا در مورد تعداد هشتگ‌ها در توئیتر باید بگوییم که استفاده از یک یا دو هشتگ در زیر محتوای توئیت‌شده، باعث می‌شود که توئیت شما 21 درصد، بیشتر دیده شود. این «دیده‌شدن» می‌تواند شامل "لایک"، "ری‌توئیت" (بازنشر) و "فیوریت کردن" باشد. اما در صورت استفاده بیش از دو هشتگ، تعداد بازدیدهای توئیت شما تا 17 درصد کاهش می‌یابد!‍

بنابراین، این موضوع اصلا شوخی‌بردار نیست و باید به درستی از آن استفاده شود. اگر هنوز نمی‌دانید که چطور باید از هشتگ استفاده کنید، بهتر است این کار را به افراد یا وب‌سایت‌هایی که در این کار مهارت دارند، بسپارید. وقتی هشتگ‌زدن به شکل صحیح و در زمان مناسب و با انتخاب کلمات دقیق انجام شد، شما این قدرت را پیدا کرده‌اید که که افراد زیادی را «مجبور» به فالو کردن خود بکنید. در حقیقت هر هشتگ می‌تواند یک یا چند فالوئر بالقوه باشد.

معرفی فعالیت‌های وب‌سایت hshtagbook

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

هشتگ زدن در شبکه‌های اجتماعی، خصوصا "اینستاگرام" و "توئیتر" امر بسیار مرسومی است. بسیاری از افراد در اینستاگرام برای عکس‌ها و محصولات خود، هشتگ‌های مرتبط را می‌زنند تا بازدید محتوای منتشر شده آنها، افزایش یابد. فرایند مشابهی برای توئیتر وجود دارد. تنها تفاوت این است که در توئیتر شما بیش از 140 کاراکتر نمی‌توانید در کپشن قرار دهید، اما اینستاگرام چنین محدودیتی ندارد. در هر صورت، گرچه اینستاگرام و توئیتر هردو اجازه هشتگ زدن به شما می‌دهند اما هریک از این دو شبکه اجتماعی، اصول و استانداردهای متفاوت خود را دارند.

وب‌سایت "hshtagbook" این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که اگر توانایی پیدا کردن هشتگ‌های مناسب برای پست‌ها و محتواهای خود را در شبکه‌های اجتماعی ندارید، این کار را برای شما انجام دهد. در حقیقت، hshtagbook با ارائه دو نوع هشتگ (لحظه‌ای و محبوب) باعث می‌شود که شما در شبکه‌های اجتماعی، بهتر و بیشتر دیده شوید.

همانطور که گفته شد، این وب‌سایت، دو نوع هشتگ برای پست‌های شبکه های اجتماعی ارائه می‌دهد؛

هشتگ‌های محبوب در هر حوزه خاص. به عنوان مثال، در زمینه غذا و رستوران، هشتگ‌های زیادی وجود دارد، اما تنها چند مورد از این هشتگ‌ها، هشتگ‌های معروف و محبوبی هستند؛ به این معنا که مردم برای رسیدن به این اطلاعات، آن هشتگ‌ها را سرچ می‌کنند و بنابراین، شما هم باید برای دیده شدن در میان مردم، آن هشتگ‌ها را شناسایی کنید و در پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید.

هشتگ‌های لحظه‌ای داغ از شبکه‌های اجتماعی مختلف. به عنوان مثال، در هر حوزه‌ای، تعداد بی‌شماری هشتگ وجود دارد. برخی از این هشتگ‌ها، محبوب هستند. اما علاوه بر اینها، هشتگ‌هایی وجود دارند که به آنها هشتگ‌های لحظه‌ای می‌گویند؛ به این مهنا که ممکن است چند روز، یا یک روز، یا حتی فقط چند ساعت داغ باشند و پس از آن جذابیت خود را از دست بدهد و مردم هم دیگر آن را سرچ نکنند. اما در این میان، کسانی که در زمان مناسب (یعنی در زمانی که یک هشتگ، داغ است) از آن هشتگ‌ها به درستی استفاده کرده، بازدید خود را بسیار افزایش داده است و به نحوی، در میان همه افراد دیگر در شبکه‌های اجتماعی، پیروز شده است.

موضوع اصلی اینجاست که پیدا کردن هردوی این موارد، یعنی هم هشتگ‌های محبوب و هم هشتگ‌های لحظه‌ای و داغ، کاری است که نیاز به مهارت، تجربه و البته زمان دارد. وب‌سایت "hshtagbook" اما با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و روش‌های نوین، به صورتی کاملا حرفه‌ای این کار را برای شما انجام می‌دهد و دیگر نیازی نیست که شما وقت خود را صرف آموزش و پیدا کردن مهارت و تجربه کنید. شما در ازای هزینه بسیار پایین، می‌توانید این خدمات را دریافت کنید. کافی است وارد وب‌سایت شوید و در هر لحظه‌ای که مایل بودید، درخواست بدهید تا hshtagbook، هشتگ‌های محبوب و داغ و لحظه‌ای مورد نیاز شما را به طور کاملا دقیق در اختیار شما قرار دهد.

چرا بایدhshtagbook را انتخاب کنید

همانطور که گفته شد، امروزه هشتگ زدن، به امری بسیار ضروری تبدیل شده و اهمیت آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست. هشتگ‌ها، باعث می‌شوند که محتوای شما برای کاربران شبکه‌های اجتماعی،"قابل جستجو" و "قابل کشف" شوند؛ اما باید این کار به درستی، یعنی در زمان مناسب و با هشتگ‌های دقیق، داغ و محبوب انجام شود. بسیاری از اطرافیان شما به راحتی هشتگ می‌زنند و خود را در این امر، موفق می‌بینند، اما باید به صراحت بگوییم، این چیزی نیست که هرکسی بتواند به درستی از پسِ آن بربیاید. چراکه اگر نتوانید هشتگ‌های مناسبی را در زمان مناسب بزنید، در بدترین شرایط، بازدیدهای خود را از دست می‌دهید و در بهترین شرایط، وقت خود را تلف کرده‌اید.

قطعا وب‌سایت‌های مشابهی وجود دارند که خدماتhshtagbook را ارائه می‌دهند؛ اما ما با افتخار می‌توانیم ادعا کنیم، گرچه مدت زیادی نیست که کار خود را آغاز کرده‌ایم، اما با ارائه خدمات باکیفیت و حرفه‌ای، موفق شده‌ایم افراد زیادی را راضی نگاه داریم. تاکنون بسیاری از افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی از طریق وب‌سایت hshtagbook توانسته‌اند فالوئرهای زیادی را برای خود دست‌وپا کنند و با گرفتن تبلیغات، درآمدهای خوبی کسب کرده و می‌کنند. اما فضای مجازی، عرصه رقابت و یا شاید بهتر باشد بگوییم، عرصه مبارزه است.

اگر می‌خواهید در عرصه این رقابت سهمگین، پیروز باشید، باید به درستی مبارزه کنید. ما ابزار مناسب برای این نبرد را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

هشتگ چیست و چه کاربردهایی دارد

حتما شما هم به عنوان یک کاربر فضای مجازی تاکنون نام "هشتگ" را از دوستانتان یا در فضای مجازی یا در تلویزیون و رادیو شنیده باشید. احتمالا بسیاری از شما معنی و کاربرد آن را ندانید. شاید باورتان نشود اما برخی حتی هشتگ را هم به درستی تلفظ نمی کنند و گمان می‌کنند که نامش "هشتک" است.

در هر صورت، شما با خواندن این مقاله، کاملا متوجه خواهید شد که هشتگ چیست، چه کاربردهایی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد و خلاصه همه چیز در مورد هشتگ را متوجه خواهید شد. (و احتمالا اگر از آن دسته افرادی هستید که به هشتگ می‌گویید هشتک (!!!) از همین لحظه خود را اصلاح می‌کنید.)

هشتگ را که به انگلیسی Hashtag نوشته می‌شود، با علامت "#" نشان می‌دهند. هشتگ در واقع برچسبی است که برای دسته‌بندی مطالب مرتبط با آن موضوع و جلب توجه کاربران دیگر، استفاده می‌کنند. هشتگ می‌تواند کلمه یا حتی یک عبارت باشد که متشکل از حروف و اعداد است؛ اما باید توجه کرد که بین حروف یا اعداد نباید هیچ فاصله‌ای وجود داشته باشد. حالا کافی است که یک علامت # پیش از آن کلمه یا عبارت قرار دهید تا به این ترتیب، یک هشتگ داشته باشید.

اگر هنوز دقیقا متوجه نشده‌اید که هشتگ چیست، اصلا نگران نباشید؛ الان با یک مثال، قضیه را کاملا روشن می‌کنیم.

فرض کنید که شما در حال اسباب‌کشی هستید. باید همه وسایل خانه را جمع و بسته‌بندی کنید. از لباس و قابلمه و بشقاب گرفته تا ده‌ها کتاب و وسایل تزئینی ریز و درشت. از طرف دیگر، قرار نیست که وسایل بسته‌بندی شده را خودتان به خانه جدید ببرید. بنا به دلایلی شما در روز اسباب‌کشی و چیدن وسایل در خانه جدید، حضور ندارید. در عوض، دوستانتان به کمک شما خواهند آمد تا کارِ چیدن وسایل شما را در خانه جدید، بر عهده بگیرند. اما شما برای اینکه کار آنها را در پیدا کردن وسایل مرتبط، راحت کنید، پس از چیدن وسایل مشابه در یک کارتن، روی آنها برچسبی می‌زنید و توضیحی می‌نویسید. مثلا #لباس، #وسایل_آشپزخانه، #کتاب، #وسایل_شکستنی یا هر چیز دیگری که آنها را بسته‌بندی کرده‌اید. شما با این کار، باعث می‌شوید که دوستانتان خیلی سریع بتوانند وسایل جعبه‌ها را بدون آنکه مجبور باشند آنها را باز کنند، از هم تفکیک کنند و جعبه وسایل آشپزخانه را به آشپزخانه ببرند و باز کنند؛ جعبه کتاب‌ها را در کنار کتابخانه باز کنند و جعبه لباس‌ها را هم در کنار کمد. حالا شما می‌توانید دسته‌بندی‌های خود را ریزتر کنید. این کار بیشتر به دوستانتان در چیدن وسایل کمک خواهد کرد. فرض کنید که آنها می‌خواهند کتابهای شما را از جعبه دربیاورند و در قفسه کتابخانه بچینند. اما از آنجایی که شما حضور ندارید تا در نحوه چیدن کتاب‌ها نظارت کنید، آنها باید تک تک کتابها را نگاه بیاندازند، موضوع کتاب را پیدا کنند و در هایت، کتاب‌های با موضوع مشابه را در کنار هم قرار دهند. اما شما می‌توانید داخل جعبه کتاب‌هایتان، باز هم یک دسته‌بندی انجام دهید. به این شکل که کتاب‌ها را به لحاظ موضوعی از هم جدا کنید و کتاب‌های مشابه را در یک بسته جدید با برچسب جدید قرار دهید: #کتاب‌های_رمان، #کتاب‌های_تاریخی، #کتاب‌های_داستان_خارجی، #کتاب‌های_داستان_ایرانی و به همین صورت، همه کتاب‌ها را دسته‌بندی کنید تا دوستانتان بتوانند به راحتی و خیلی سریع آنها را در قفسه کتابخانه قرار دهند. در حقیقت این همان کاری است که در کتابخانه‌های عمومی یا کتابفروشی‌ها انجام می‌شود. وقتی شما وارد یک کتابفروشی می‌شوید، در بالای قفسه کتاب‌ها، موضوع آن قفسه نوشته شده است. به همین دلیل است که شما به راحتی و خیلی سریع می‌توانید کتاب مورد نظرتان را از میان هزاران کتاب، پیدا کنید.

این، دقیقا همان کاری است که هشتگ برای کاربران فضای مجازی، چه در اینستاگرام، چه توئیتر و چه فیسبوک انجام می‌دهد. آنها از طریق هشتگ‌ها می‌توانند موضوع خاصی را پیدا کنند، صفحه خاصی را دنبال کنند و خلاصه به اطلاعات خاصی که به دنبالش هستند، برسند.

اما مسئله اینجاست که در فضای مجازی، این کار خیلی ضروری‌تر از جایی مثل کتابخانه‌هاست. می‌پرسید چرا؟ چون اطلاعاتی که در فضای مجازی و در رسانه‌های اجتماعی رد و بدل و تولید می‌شود، بسیار بسیار بسیار بیشتر از چند هزار کتاب داخل کتابخانه‌هاست. به بیان ساده‌تر، استفاده از هشتگ‌ها، مهم‌ترین و ضروری‌ترین و البته ساده‌ترین راه برای سازمان‌دهی و مدیریت محتوای بی‌نهایت اطلاعات موجود در فضای مجازی است.

اما شاید از خودتان بپرسید که چرا من باید هشتگ بزنم که دیگران بتوانند به راحتی به اطلاعاتی که دلشان می‌خواهد دست پیدا کنند؟ یعنی می‌گویید چرا من باید وقت و انرژی خودم را برای راحتی دیگران صرف کنم؟ سوال بسیار خوبی است. خب پس حتما باید ادامه مطلب را بخوانید.

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

چرا باید هشتگ بزنیم؟

برای این سوال که چرا باید هشتگ بزنیم، دو جواب وجود دارد. یکی جواب اخلاقی و دیگری جواب سودانگارانه (اصلا گیج نشوید؛ موضوع، اصلا فلسفی نیست و اتفاقا خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که شما تصور می‌کنید.) پاسخ اخلاقی، بسیار ساده است؛ شما باید مطالبی را که در فضای مجازی منتشر می‌کنید، دسته‌بندی کنید تا دیگران را برای یافتن اطلاعاتی که به دنبالش هستند، گیج نکنید؛ این یک کار اخلاقی است، چراکه آنها هم همین کار را برای شما انجام می‌دهند.

اما بخش دوم، که پاسخی سودانگارانه است، یعنی این کار فارغ از اینکه به دیگران کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نظرشان را به راحتی پیدا کنند، برای خودِ شما هم خوب است. اتفاقا آنقدر که برای شما سودمند است، برای دیگران نیست. یعنی شما با هشتگ زدن در مطالب و پُستهای اینستاگرام و توئیتر و فیسبوک خود، در حقیقت به خودتان لطف می‌کنید. می‌پرسید چگونه؟ به این صورت که با هشتگ زدن، توجه افراد بیشتری را به خود جلب می‌کنید و کاربران بیشتری شما را می‌بینند. خصوصا آنها که به دنبال موضوع مشابهی هستند.

چگونه از هشتگ استفاده کنیم

اجازه دهید باز هم مثالی بزنیم. فرض کنید شما یک گل‌فروشی در تهران دارید؛ مثلا به نام گل‌فروشی "ممد". شما علاوه بر فروش گل در تهران، به شهرها و شهرستان‌های دیگر هم گل می‌فروشید و این کار ار هم به صورت آنلاین انجام می‌دهید. یعنی شما هم به شکل حضوری گل می‌فروشید و هم گل‌فروشی آنلاین دارید. تصور کنید شما تنها کسی هستید که در تهران، "گل رز سیاه" دارید. یعنی هیچ گل‌فروشی دیگری جز شما در تهران، گل رز سیاه ندارد. اما با اینکه افراد زیادی به دنبال خرید گل رز سیاه هستند، مشتری‌های زیادی به سراغ شما نمی‌آیند. کسانی هم که می‌آیند، مشتری‌های گذری هستند که خیلی اتفاقی از شما در مورد گل رز سیاه می‌پرسند و از شانس آنها، شما رز سیاه دارید. عده‌ای هم همسایه‌ها و دوستانات هستند که شما را می‌شناسند و این را می‌دانند که شما در مغازه خود، گل رز سیاه دارید و تنها گل‌فروشی در تهران هستید که رز سیاه دارد. اما با این وضعیت نمی‌توان امید زیادی به فروش داشت. یک راهش تبلیغ است، اما چقدر؟ می‌خواهید میلیون‌ها تراکت چاپ کنید و در خانه تک تک مردم تهران بیاندازید؟ این کار که جدا از زحمت فراوان، هزینه سرسام‌آوری هم دارد. پس باید چه کرد؟ باید هشتگ بزنید!

شما در ابتدا باید در اینستاگرام و توئیتر و فیسبوک، یا حداقل یکی از آنها، یک حساب کاربری باز کنید تا بتوانید تبلیغات خود را در آنجا انجام دهید، و البته با استفاده از هشتگ (و تاکید می‌منم استفاده از هشتگ‌های درست و دقیق!) به خوبی دیده شوید و مشتری‌های گل رز سیاه، شما را پیدا کنند.

شما می‌توانید مثلا در اینستاگرامِ گل‌فروشی خود، با انتشار عکس‌های مختلف از گل‌های رز سیاه، تبلیغ کنید. اما در زیر این عکس‌ها و پُست‌ها باید هشتگ‌های درستی بزنید. مثلا می‌توانید این هشتگ‌ها را استفاده کنید:

#رز_سیاه

#خرید_آنلاین_رز_سیاه

#گلفروشی_ممد

#گل‌ممد ()

#خرید_رز_سیاه_تهران

این کامل‌ترین پاسخی بود که به سوال "چگونه از هشتگ استفاده کنیم" می‌شد داد.

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

هشتگ برای اینستاگرام

هشتگ زدن در شبکه‌های اجتماعی، امر مرسومی است. با توجه به مثالی که در بالا گفتیم، قطعا ضرورت استفاده از هشتگ را به عنوان یک تبلیغ موثر برای ارتقای کسب و کار دریافته‌اید. در میان شبکه‌های اجتماعی، فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام، دارای بیشترین محبوبیت در سراسر جهان و خصوصا ایران هستند. در هر سه این شبکه‌های اجتماعی می‌توان هشتگ زد؛ با این حال هشتگ زدن در توئیتر و اینستاگرام بیش از سایر شبکه‌های اجتماعی، حتی فیسبوک مرسوم است. با همه این اوصاف اما امروزه در ایران، از آنجا که توئیتر، فیلتر شده است، تبلیغ کسب و کارها و بیزینس‌ها در اینستاگرام، به شدت رشد کرده است. حتما شما هم صفحات زیادی را می‌بینید که تبلیغ کفش، لباس زنانه، کت‌و شلوار مردانه، ساعت یا حتی ارائه سرویس و خدمات می‌کنند. شاید از خودتان بپرسید که مگر چند درصد از مردم از طریق این تبلیغ‌ها ترغیب به خرید می‌شوند؟ پاسخ ساده این است: رفتار کسب و کارها و به طور عموم، رفتار بازار بر اساس رفتار مشتری‌ها تغییر می‌کند و شکل می‌گیرد. همیشه این "بازار" است که خود را با مشتریان منطبق می‌کند، نه بالعکس. بنابراین وقتی می‌بینید که در چند سال گذشته تبلیغات در فضای مجازی، خصوصا در اینستاگرام تا چه اندازه گسترش یافته، یقین بدانید که مشتریان رفتار و واکنش خوبی نسبت به این تبلیغات داشته‌اند. گرچه باید بدانید که اگر افرادی را می‌شناسید که نتوانسته‌اند با تبلیغات در اینستاگرام پیشرفت کنند، این به شیوه تبلیغات آنها بازمی‌گردد؛ یعنی قطعا آنها نتوانسته‌اند رفتار مشتریان و بازار را به درستی تشخیص دهند و بر اساس آن، خود را منطبق کنند. یکی از نکته‌های مهم در این امر، هشتگ زدن است و موضوع مهم‌تر انتخاب درست هشتگ برای اینستاگرام.

به هیچ وجه، این موضوع را دست‌کم نگیرید؛ هشتگ زدن در اینستاگرام، توئیتر یا هر شبکه اجتماعی دیگر، فنون خاصی می‌خواهد که هرکسی از عهده آن برنمی‌آید. "هشتگ زدن" و "درست هشتگ زدن" چیزهایی هستند که در واقع می‌توانند باعث شوند شما در عرصه سهمگین رقابت در فضای مجازی پیروز شوید و اگر به درستی انجام نشود، شکست شما تقریبا قطعی است.

هشتگ اینستاگرام چیست

پیش از پاسخ دادن به این سوال باید به این نکته توجه کنید که هشتگ زدن در اینستاگرام با توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. گرچه شاید ظاهر هشتگ زدن یکسان باشد، اما هر رسانه اجتماعی، اصول و استانداردهای متفاوت خود را دارد. علاوه بر این، شما در توئیتر، محدودیت تعداد کاراکتر دارید و نمی‌توانید بی‌هدف و به هر میزانی که دلتان می‌خواهد، پست بگذارید و هشتگ بزنید؛ این محدودیت در مورد اینستاگرام اما وجود ندارد. با این حال نباید تنها به این دلیل که محدودیتی برای نوشتن محتوا در اینستاگرام وجود ندارد، هرطور دلتان می‌خواهد هشتگ بزنید.

یا باید بدانید که در کجا، در چه زمانی، چرا و چگونه از هشتگ استفاده کنید، یا اینکه این کار را به فرد یا افرادی بسپارید که هشتگ زدن در اینستاگرام، توئیتر یا سایر رسانه‌های اجتماعی را به خوبی بلد باشند.

به این نکته به خوبی توجه کنید: استفاده از هشتگ، لزوما فاوئرها یا همان دنبال‌کننده‌های شما را افزایش نمی‌دهد و ضرورتا باعث بیشتر و بهتر دیده شدن شما نمی‌شود. شما برای گرفتن نتیجه مثبت مجبورید از هشتگ‌های "دقیق"، "جذاب" و "کاربردی" آن هم در "در زمان مناسب" استفاده کنید. بدون این کار، تلاش بیهوده خواهید کرد و نه تنها نتیجه مثبتی نخواهید گرفت، بلکه در بسیاری از موارد، این کار حتی نتیجه منفی هم به دنبال خواهد داشت؛ یعنی ممکن است بازدید صفحه شما کم شود و آسیب ببیند و حتی فالوئرهای خود را از دست بدهید.

به عنوان مثال، صرفا در مورد تعداد هشتگ‌ها در توئیتر باید بگوییم که استفاده از یک یا دو هشتگ در زیر محتوای توئیت‌شده، باعث می‌شود که توئیت شما 21 درصد، بیشتر دیده شود. این «دیده‌شدن» می‌تواند شامل "لایک"، "ری‌توئیت" (بازنشر) و "فیوریت کردن" باشد. اما در صورت استفاده بیش از دو هشتگ، تعداد بازدیدهای توئیت شما تا 17 درصد کاهش می‌یابد!

هشتگ اینستاگرام، درست مانند هشتگ در توئیتر باید بسیار بادقت و به درستی انتخاب و البته در زمان مناسب، به اشتراک گذاشته شود. اگر هنوز فنون پیدا کردن و نوشتن هشتگ اینستاگرام را بلد نیستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این کار را به وبسایت "Hashtagbook" بسپارید.

اگر توانایی پیدا کردن هشتگ‌های مناسب برای پست‌ها و محتواهای خود را در شبکه‌های اجتماعی ندارید، هشتگبوک این کار را برای شما انجام می‌دهد.

حالا بازگردیم به سوال اصلی: هشتگ اینستاگرام چیست؟ هشتگ‌های اینستاگرام به لحاظ ماهیت، فرقی با هشتگ‌های توئیتر ندارند، اما برخلاف توئیتر، معمول بر این است که در متن قرار نمی‌گیرند، بلکه پایین متن و محتوای تولید شده شما می‌آیند. مثلا شما با انتشار یک عکس از فروشگاه مواد غذایی‌تان، توضیحی می‌نویسید که در این فروشگاه، تا تاریخ 29 اسفند برنج و روغن با 20 درصد تخفیف به فروش می‌رسد. پس از این متن، شما هشتگ‌های خود را در پست اینستاگرامی قرار می‌دهید. مثلا می‌توانید این هشتگ‌ها را بزنید:

#تخفیف

#برنج_ارزان

#روغن_ارزان

#29_اسفند

این کار باعث می‌شود وقتی کسی در اینستاگرام هشتگ تخفیف را جستجو کند، به پست‌های اینستاگرامی شما برسد. همینطور ممکن است افرادی در پی خرید برنج باشند و با دیدن پست‌های شما که برنج و روغن را تا تاریخ 29 اسفند با تخفیف 20 درصد می‌فروشید، سراغ فروشگاه شما بیایند.

به بیان دیگر، استفاده از هشتگ‌ها، بازدید محتوای شما توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که استفاده از هشتگ امروزه یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی محصولات و خدمات و روشی مناسب برای بازاریابی است. همچنین با افزایش بازدید از مطالب شما، به صورت خودکار، تعداد فالوئرها و دنبال‌کنندگان شما هم بیشتر خواهد شد. به این ترتیب اگر به دنبال گرفتن تبلیغات گران‌قیمت یا دست‌کم گرفتن تبلیغات یا حتی تاثیرگذاری بیشتر و به طور خلاصه به دنبال بیشتر دیده‌شدن در رسانه‌های اجتماعی هستید، باید بدانید که پیش از هر چیز باید ابتدا تعداد فالوئرها و دنبال‌کننده‌های خود را افزایش دهید؛ و این مسیر با وجود هشتگ‌ها به راحتی قابل طی شدن است.

اما باز هم تاکید می‌کنیم، مسئله اصلی این است که چه هشتگی را در چه زمانی بزنید. باید بدانید که کاربران رسانه‌های اجتماعی یا به خصوص اینستاگرام، چه چیزهایی را جستجو می‌کنند؟ مشتریان در فضای مجازی چطور جستجو می‌کنند؟ خواسته‌ها و نیازهای خود را چگونه بیان می‌کنند؟ روحیه آنها چطور است و چه چیزی می‌تواند باعث جلب توجه آنها شود؟ چند درصد از آنها زن و چند درصد مرد هستند؟ توزیع سنی آنها به چه صورتی است؟ در چه ساعاتی از روز و چه روزهایی از هفته یا ماه یا سال، بیشتر به دنبال چه چیزهایی هستند؟ و بسیاری از سوال‌های دیگری که باید به آنها جواب دهید تا بتوانید تشخصی دهید که بهترین هشتگ برای یک محتوا چه باید باشد. به وضوح قابل درک است که پاسخ دادن به این سوالات بدون انجام تحقیقات آماری ناممکن است. اما پس برای داشتن هشتگ‌های مناسب و دقیق، چه کار می‌توان کرد؟ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، این کار را به هشتگبوک بسپارید. این وبسایت با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و روش‌های نوین، به صورتی کاملا حرفه‌ای می‌تواند رفتار کاربران شبکه‌های اجتماعی را رصد کند و به راحتی به شما بگوید که کاربران، به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه هشتگ‌هایی بیشتر از همه جستجو می‌شود.

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

محبوب ترین هشتگ های اینستاگرام

علاوه بر همه چیزهایی که در بالا در مورد مشتریان گفته شد که شما باید برای هشتگ زدن در اینستاگرام، پاسخ آنها را بدانید، موضوع مهم دیگری هم وجود دارد که می‌تواند به طرز چشمگیری به شما کمک کند. شما باید بدانید که هشتگ‌هایی در اینستاگرام وجود دارد که محبوب‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام هستند؛ یا دست‌کم جزء هشتگ‌های محبوب اینستاگرام هستند. در هر صورت، این هشتگ‌های محبوب، بیش از سایر هشتگ‌ها در میان کاربران جستجو می‌شوند و در زیر پست‌ها قرار می‌گیرند. برخی از هشتگ‌های محبوب، لحظه‌ای هستند و برخی دیگر نه. هشتگ‌های محبوب لحظه‌ای در اینستاگرام ممکن است برای چند ساعت، چند روز، یا چند هفته داغ باشند. اما محبوب‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام معمولا به مدت طولانی داغ می‌مانند.

باز هم ترجیح می‌دهیم برای روشن شدن موضوع، مثالی بزنیم. فرض کنید که برند "التون" (یک نام فرضی است) در زمینه فروش لباس‌های زنانه و مردانه فعالیت خود را به تازگی آغاز می‌کند. این برند در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکس‌هایی از محصولاتش، هشتگ‌هایی را هم در زیر آنها قرار می‌دهد. هشتگ‌هایی مثل #التون #پوشاک_زنانه_التون و #پوشاک_پاییزه_التون و مواردی مثل این. کاربران در اینستاگرام به راحتی با جستجوی هشتگ پوشاک زنانه یا هشتگ التون می‌توانند به پست‌های اینستاگرامی التون دست پیدا کنند، خرید کنند و این پست‌ها را برای یکدیگر هم بفرستند. به این ترتیب، پس از چند ماه این هشتگ‌ها به هشتگ‌های محبوب در اینستاگرام تبدیل می‌شوند؛ به این معنا که بسیاری از افرادی که به دنبال خرید لباس هستند، هشتگ‌هایی را جستجو می‌کنند که در زیر پست‌های اینستاگرامی برند التون وجود دارد.

حالا فرض کنید که فصل زمستان تقریبا بسر آمده و در حال نزدیک شدن به بهار هستیم. به این ترتیب فروش لباس‌ها و پوشاک زمستانه هم رشد نزولی پیدا کرده است. برند التون برای آنکه بتواند موجی را در بازار پوشاک ایجاد کند، دو هفته مانده به پایان زمستان، لباس‌های زنانه و مردانه زمستانی را با تخفیف 50 درصد ارائه می‌دهد. التون برای این کار کافی است تا زیر پست‌هایش هشتگ‌هایی مثل #تخفیف_50_درصدی_پوشاک_زمستانه یا #آف_التون را قرار دهد. این پست‌ها اگر دست به دست شوند، هشتگ‌هایی که التون استفاده کرده، به هشتگ‌های داغ تبدیل می‌شوند. اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فرق هشتگ‌های داغ یا لحظه‌ای با هشتگ‌های محبوب اینستاگرام یا محبوب‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام چیست؟ خیلی ساده است؛ هشتگ‌های داغ و لحظه‌ای برای مدت محدودی در شبکه‌های اجتماعی محبوب هستند. در همین مثالی که بیان شد، پس از به پایان رسیدن زمستان، از آنجایی که آف زمستانه التون هم به پایان می‌رسد، دیگر کسی این پست‌ها را دست به دست نمی‌کند و خودبه خود هشتگ‌هایی که تا یک هفته پیش یا حتی یک روز پیش داغ بودند، دیگر داغ نخواهند بود. اما اهمیت پیدا کردن هشتگ‌های داغ چیست؟

هشتگ های پر بازدید اینستاگرام

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که اهمیت پیدا کردن و استفاده از هشتگ‌های داغ اینستاگرام یا همان هشتگ‌های پربازدید اینستاگرام چیست؟ برای پاسخ به این سوال، باید در ابتدا بدانید که هشتگ‌ها در اینستاگرم یا سایر رسانه‌های مجازی چه کاری می‌کنند. این موضوع را در بالا توضیح مفصلی دادیم. خلاصه این توضیح‌ها این است که هشتگ‌ها باعث "دیده شدن" یا "بیشتر دیده شدن" شما می‌شوند. خب تا اینجا، همه چیز روشن است. اما اهمیت پیدا کردن هشتگ‌های داغ یا همان هشتگ‌های پربازدید اینستاگرام چیست؟ پاسخ، بسیار ساده است: دقیقا به همان دلیلی که باید هشتگ بزنید؛ دیده شدن یا بهتر دیده شدن شما در میان هزاران و بلکه میلیون‌ها صفحه موجود در اینستاگرام.

عملکرد هشتگ‌های داغ و هشتگ‌های پربازدید در اینستاگرام، دقیقا شبیه هشتگ‌های محبوب اینستاگرام است و به همان شکل عمل می‌کند. اما هشتگ‌های پربازدید و داغ، دو تفاوت اصلی با هشتگ‌های محبوب دارند: یکی اینکه تنها در یک بازه زمانی خاص و کوتاه محبوب می‌شوند و دیگری اینکه، اثرگذاری آنها از هشتگ‌های محبوب در آن بازه زمانی خاص، خیلی بیشتر است.

باز هم باید مثالی بزنیم تا متوجه این تفاوت بشوید.

اگر سال‌های میانی دهه 70 در ایران را به یاد داشته باشید، حتما می‌دانید که تنوع خودروها بسیار کم بود. پیکان، پراید، بنز و بی‌ام‌و قدیمی و ماشین‌های آمریکایی کلاسیک در خیابان‌ها چرخ می‌زدند. رنگ‌بندی این ماشین‌ها هم بسیار محدود بود. بیشتر سفید و زرد و نارنجی و خبری از رنگ سیاه و قرمز آلبالویی و آبی آسمانی نبود. یعنی اگر سرتان را می‌چرخاندید و نگاهی به ماشین‌های در حال حرکت در خیابان می‌انداختید، ماشین خاصی توجه شما را به خودش جلب نمی‌کرد. حالا تصور کنید که در این شرایط، با ورود "ماکسیما" به بازار ایران، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ زمانی که در خیابان راه می‌روید و می‌بینید که همه خودروها در خیابان‌ها با یک رنگ‌بندی خاص و مدل‌های محدود در حال تردد هستند؛ ناگهان یک ماکسیما با رنگ قرمز آلبالویی، از کنار شما عبور می‌کند. چه اتفاقی می‌افتد؟ تمام توجه شما بر روی آن ماکسیما متمرکز خواهد شد و تا جایی که در میدان دید شما باشد، چشم از روی آن برنخواهید داشت. نه تنها شما، بلکه همه افرادی که در خیابان، این ماشین را می‌بینند، مانند شما رفتار می‌کنند.

پس از گذشت 10 سال از ورود اولین ماکسیما به ایران، حالا دیگر دیدن یک ماکسیمای قرمز رنگ برای شما هیچ جذابیت یا اهمیتی ندارد. چرا؟ چون تعداد آنها آنقدر زیاد شده که هیچ توجهی را به خود جلب نمی‌کند. تنها در همان بازه کوتاه یکی دو ساله، مه چشم‌ها به دنبال دیدن این ماشین متفاوت بود.

داستان هشتگ‌های پربازدید اینستاگرام یا هشتگ‌های داغ دقیقا به همین شکل است. شما با پیدا کردن هشتگ‌های داغ و لحظه‌ای و استفاده از آنها، درست مانند کسی می‌شوید که سوار بر یک ماکسیمای آلبالویی در خیابان‌های تهران جولان می‌دهد. اما همانطور که تاکید شد، مهم این است که در زمان درست، یعنی در دهه 70 سوار این ماشین شوید، نه در دهه 80 و نه در سال 98!

قطعا ماکسیما هنوز هم یک خودروی لوکس و خاص به‌شمار می‌آید و برای بسیاری از مردم جامعه، خودروی محبوبی است؛ اما دیگر "تنها خودروی محبوب" به شمار نمی‌آید و بنابراین حتی اگر اکنون از دیدن این ماشین لذت هم ببرید، اما دیگر الان، آن احساس لذتی که از دیدن این ماشین در اواخر دهه 70 به شما دست می‌داد، دست نمی‌دهد.

با این مثال قطعا متوجه شده‌اید که پیدا کردن هشتگ‌های پربازدید یا هشتگ‌های داغ چه کمکی به دیده شدن صفحات شما در اینستاگرام خواهد کرد. پیدا کردن هشتگ‌های پربازدید اینستاگرام صفحه شما را شبیه گاو پیشانی سفیدی می‌کند که دائما در معرض و مرکز توجه قرار می‌دهد.

اما یک مسئله در اینجا وجود دارد که کار را برای شما کمی دشوار می‌کند؛ و آن، این است که یافتن هشتگ‌های پربازدید اینستاگرام و هشتگ‌های محبوب و داغ، کاری نیست که شما بتوانید به تنهایی و به طور کامل آن را انجام دهید. در حقیقت، شاید شما بتوانید از میان هزاران هشتگ محبوب یا صدها هشتگ داغ، تنها تعداد انگشت‌شماری از آنها را بیابید و از آنها برای پست‌هایتان در اینستاگرام استفاده کنید.

اما امروزه این کار با استفاده از الگوریت‌های پیچیده و دقیق، قابل انجام است. یک سیستم حرفه‌ای و پیشرفته که بتواند به سرعت و در هر لحظه در سراسر اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی بچرخد و با اسکن مطالب و محتواهای منتشر شده، هشتگ‌های محبوب، هشتگ‌های داغ و هشتگ‌های پر بازدید اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی را بیابد. وبسایت Hashtagbook این امکان را برای شما فراهم کرده است که به راحتی و در هر زمان و ساعتی از شبانه‌روز که شما مایل بودید، داغ‌ترین و محبوب‌ترین و پر بازدیدترین هشتگ‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

بهترین هشتگ های اینستاگرام

شاید شما هم دست‌کم یک بار در اینترنت به دنبال بهترین هشتگ‌های اینستاگرام گشته‌اید. قطعا شما تنها نیستید و بسیاری از افراد دیگر که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند نیز برای بهتر دیده شدن و جذب فالوئر، به دنبال یافتن چنین هشتگ‌هایی بوده و هستند. یک جستجوی ساده در گوگل به شما نشان می‌دهد که این موضوع برای آنها تا چه اندازه اهمیت دارد. "بهترین هشتگ برای اینستاگرام"، "بهترین هشتگ برای جذب فالوور"، "بهترین هشتگ‌های اینستاگرام برای جذب فالوئر" و سرچ‌هایی از این دست، هر روز در اینترنت انجام می‌شود. بسیاری از آنها به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسند و نخواهند رسید. چراکه نمی‌دانند بهترین هشتگ‌های اینستاگرام، همواره چیزهای ثابتی نیستند. هشتگ‌های محبوب و هشتگ‌های داغ می‌توانند با گذر زمان و اتفاقات جدید، تغییر کنند. بنابراین شما هیچ‌گاه نمی‌توانید آنها را به صورت یکجا در یک سایت بیابید و همیشه از آنها برای جذب فالوئر استفاده کنید.

در عوض اما می‌توانید با کمک وبسایت‌هایی نظیر Hashtagbook هشتگ‌های لحظه‌ای و داغ یا هشتگ‌های محبوب را در هر زمان بیابید. در حقیقت، Hashtagbook با ارائه دو نوع هشتگ (لحظه‌ای و محبوب) باعث می‌شود که شما در شبکه‌های اجتماعی، بهتر و بیشتر دیده شوید. به مجموع هشتگ‌های محبوب و پر بازدید هشتگ‌های داغ و لحظه‌ای، "بهترین هشتگ‌ها" گفته می‌شود.

هشتگ‌های محبوب در هر حوزه‌ای متفاوت است. مثلا ممکن است که شما در زمینه غذا، گیاهان تزئینی یا لباس فعالیت کنید؛ هشتگ‌های محبوب در هرکدام از این حوزه‌ها با دیگری متفاوت است. گرچه هشتگ‌هایی هم وجود دارند که میان بسیاری از حوزه‌ها مشترک‌اند. در هر صورت، شما با کمک این هشتگ‌ها می‌توانید نسبت به بسیاری از رقبایتان بیشتر و بهتر دیده شوید. یعنی شما با کمک هشتگبوک، می‌توانید هشتگ‌هایی را پیدا کنید که مردم برای رسیدن به اطلاعات مورد نیازشان، آن هشتگ‌ها را سرچ می‌کنند و در نهایت به شما می‌رسند.

داستان هشتگ‌های لحظه‌ای و داغ هم، همانطور که در بالا شرح داده شد، کمی متفاوت از هشتگ‌های محبوب است. یافتن آنها دشوار است اما اثرگذاری آنها به شدت بالاست. (مثال ماکسیمای آلبالویی را به خاطر دارید؟)

اما همانطور که گفته شد، مشکل دیگر هشتگ‌های لحظه‌ای و داغ، این است که ممکن است چند روز، یا حتی فقط چند ساعت داغ باشند و پس از آن جذابیت خود را از دست بدهد و مردم هم دیگر آن را سرچ نکنند. بنابراین کسانی که در زمان مناسب (یعنی در زمانی که یک هشتگ، داغ است) از آن هشتگ‌ها به درستی استفاده می‌کنند، بازدید خود را بسیار افزایش می‌دهند و از دیگران جلو می‌افتند. استفاده درست از هشتگ‌های داغ، در زمان درست، مانند استفاده از گاز و ترمز در مسابقات اتومبیل‌رانی است. شوماخر در مصاحبه‌ای، در پاسخ به این سوال که "چه می‌شود که تو پیروز رقابت‌ها می‌شوی؟" گفته بود: "من در جایی که دیگران بیهوده پدال گاز را فشار می‌دهند، ترمز می‌کنم و جایی که دیگران از ترس، سرعتشان را کم می‌کنند، گاز می‌دهم."

می‌بینید؟ دقیقا آن چیزی که باعث پیروزی شما در یک رقابت می‌شود، همین است که: کاری را بکنید که دیگران انجام نمی‌دهند.

از سوی دیگر، نمی‌توان هرکسی را جای شوماخر نشاند و گفت که هرجا دیگران گاز دادند، تو ترمز بگیر و هرجا که دیگران ترمز گرفتند، تو گاز بده! اگر این کار را بکنید، قطعا راننده آن ماشین در صورت خوش شانسی نفر آخر می‌شود و اگر خوش شانس نباشد، ماشین را به دیوار می‌کوبد. بنابراین باید کسی مانند شوماخر، پشت فرمان باشد تا بتواند این کار را به درستی و در زمان مناسب انجام دهد. یعنی این کار نیاز به تجربه و مهارت دارد.

یافتن هشتگ‌های محبوب و هشتگ‌های لحظه‌ای و داغ هم مانند رانندگی رالی، نیاز به مهارت، تجربه و البته زمان دارد. کسی که تجربه این کار را نداشته باشد، نمی‌تواند به تنهایی، هشتگ‌های پر بازدید را استخراج و از آنها در پست‌های خود استفاده کند. این کار هم دقیقا شبیه راننده نابلدی است که پشت فرمان مسابقه می‌نشیند؛ یعنی یا از همه عقب می‌ماند، یا به دیوار می‌کوبد. به همین دلیل است که استفاده نادرست از هشتگ‌ها، گاهی به ضرر شما تمام می‌شود و به از دست دادن مخاطبان و فالوئرهایتان می‌انجامد.

وب‌سایت "Hashtagbook" حکم شوماخر را برای شما دارد. به جای آنکه خود، پشت ماشین "فراری" بنشینید و گاز بدهید، می‌توانید در جایگاه تماشاچیان بنشینید و بر روی شوماخر شرط‌بندی کنید. در آن زمان دیگر نگران برخورد ماشین با دیوار نیستید. رانندگی شوماخر را تماشا می‌کنید و لذت می‌برید و در نهایت از پیروزی کسی که بر روی آن شرط بسته‌اید، منتفع خواهید شد.

Hashtagbook دقیقا همین کار را برای شما می‌کند. شما به جای آنکه وقت و انرژی خود را صرف پیدا کردن هشتگ کنید، می‌توانید با درخواست از هشتگبوک، هر آنچه را که نیاز دارید، بدست بیاورید. اما استفاده از خدمات هشتگبوک چگونه است؟

هشتگ اینستاگرام آماده

شما در ازای هزینه بسیار پایین، می‌توانید خدمات هشتگبوک را دریافت کنید. کافی است وارد وب‌سایت شوید و در هر لحظه‌ای که مایل بودید، درخواست بدهید تا هشتگبوک، هشتگ‌های محبوب یا هشتگ‌های داغ و لحظه‌ای مورد نیاز شما را به طور کاملا دقیق در اختیارتان قرار دهد. یعنی با هزینه‌ای بسیار پایین، هشتگ اینستاگرام آماده برای استفاده را دریافت می‌کنید.

هشتگ اینستاگرام آماده که از سوی هشتگبوک ارائه می‌شود، دقیقا همان هشتگ‌های محبوب و داغ و پر بازدیدی هستند که در مورد اثربخشی آنها در افزایش بازدید از صفحه شما در رسانه‌های اجتماعی، بسیار صحبت کردیم. قاعدتا باید تا الان اهمیت استفاده درست از هشتگ‌های محبوب و پر بازدید، در زمان درست را دریافته باشید. همچنین حتما سختی پیدا کردن این هشتگ‌ها و زمان‌بر و انرژی‌بر بودن یافتن آنها را هم دریافته‌اید. اما با کمک هشتگبوک و الگوریتم‌های دقیق این وبسایت، می‌توانید به راحتی هشتگ اینستاگرام آماده را دریافت کنید.

هشتگ بوک، اولین سرویس ارائه هشتگ به صورت لحظه ای

چرا باید هشتگبوک را انتخاب کنید

شاید وبسایت‌هایی وجود داشته باشد که خدماتی مشابه خدمات هشتگبوک را ارائه دهند، اما قطعا هیچ وبسایتی وجود ندارد که هزینه‌‌ای به اندازه هشتگبوک از شما بخواهد و در عین حال کیفیتی به اندازه آن ارائه دهد. ما با افتخار ادعا می‌کنیم، گرچه مدت زیادی نیست که کار خود را آغاز کرده‌ایم، اما با ارائه خدمات باکیفیت و حرفه‌ای، موفق شده‌ایم افراد زیادی را راضی نگاه داریم. تاکنون بسیاری از افراد فعال در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی از طریق هشتگبوک توانسته‌اند فالوئرهای زیادی را جذب کنند و با گرفتن تبلیغات، درآمدهای خوبی را به دست آورده‌اند. هیچ کدام از این افراد، وقت خود را برای انجام کاری که می‌شد به دیگران بسپارند، تلف نکردند.

به یاد داشته باشید که در عرصه رقابت، هیچ چیز به اندازه اقدامات دقیق و گام‌های درست، آن هم در کمترین زمان اهمیت ندارد. موضوع زمان را دست‌کم نگیرید. زمان، برنده و بازنده را مشخص می‌کند. هیچگاه رئیس یک کارخانه، حتی اگر توان این کار را هم داشته باشد، در کنار کارگران آن کارخانه کار نمی‌کند؛ نه برای اینکه شان و مقام بالاتری برای خود قائل است، بلکه به این دلیل که او کاری را که دیگران از عهده آن برمی‌آیند را به آنها می‌سپارد و خود، درگیر مسائل مهم‌تری از جمله مدیریت آن کارخانه و تنظیم استراتژی دقیق برای کیفیت بالاتر و رقابت می‌شود. دقیقا همانطور که بیل گیتس وقتش را برای عوض کردن ویندوز کامپیوتر خانه‌اش هم تلف نکرده و نمی‌کند؛ نه برای اینکه از پس از این کار برنمی‌آید، (که شاید هم برنیاید) بلکه به این دلیل که او برای بیل گیتس شدن، کارهای مهم‌تری انجام داده و برای بیل گیتس ماندن، کارهای مهم‌تری برای انجام دارد. علاوه بر اینکه باید هر کاری را به فرد یا افرادی سپرد که در آن کار، از ما ماهرتر هستند. به همین دلیل است که مردم استرالیا، حتی خودشان لامپ خانه‌شان را عوض نمی‌کنند، چون معتقدند، حتی اگر از پس این کار ساده بربیایند، باز هم یک برقکار، در انجام همین کار ساده، ماهرتر است.

هشتگ بوک

Trending Hashtags

هشتگ بوک

Popular Hashtags

هشتگ های محبوب و داغ لحظه ای

در هشتگ بوک علاوه بر هشتگ های عمومی، هشتگ های داغ لحظه ای در اینستاگرام نیز ارائه می شود.